eTwinning slaví 10 let soutěží pro školy

Aktivita Evropské komise eTwinning, která podporuje on-line spolupráci škol, slaví v roce 2015 již desáté výročí. Dům zahraniční spolupráce při této příležitosti připravil pro české školy hru „Hrajeme si s eTwinningem“.

Sdílet:

Aktivita Evropské komise eTwinning, která podporuje on-line spolupráci škol, slaví v roce 2015 již desáté výročí. eTwinning je největší komunitou škol v Evropě, která je tvořena přes 288 000 učiteli a více než 134 000 školami.

Dům zahraniční spolupráce, Národní podpůrné středisko pro eTwinning, připravil pro české školy hru „Hrajeme si s eTwinningem“. Cílem hry je zábavnou formou propagovat aktivitu eTwinning, motivovat učitele k využívání technologií, zapojit nové školy a učitele do mezinárodní spolupráce on-line a zároveň zvýšit povědomí o bezpečném využívání internetu.

Hra bude zahájena 10. února 2015 při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu a zakončena 10. října 2015 na Národní konferenci eTwinning. Zapojit se do ní mohou všechny mateřské, základní a střední školy, a to kdykoli v průběhu roku. Hra se skládá z deseti úkolů, které jsou koncipovány tak, aby byly realizovatelné ve všech typech škol a aby se na nich mohli podílet především sami žáci a studenti.

Cíl hry: zábavnou formou propagovat aktivitu eTwinning v roce jejího desátého výročí, seznámit učitele a žáky s prostředím eTwinningu, motivovat učitele k využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve výuce, zapojit nové školy a učitele do mezinárodní spolupráce on line a zároveň zvýšit povědomí učitelů a žáků o bezpečném využívání internetu a sociálních sítí.

Kdo se může zapojit: učitelé a žáci všech typů mateřských, základních a středních škol

Doba trvání hry: hra bude zahájena 10. února 2015 při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu a zakončena v říjnu 2015.

Průběh hry:

  • Hra se skládá z deseti úkolů pro zapojené týmy, které budou postupně zveřejňovány na webu www.etwinning.cz.
  • Úkoly jsou koncipovány tak, aby byly splnitelné jak v MŠ, tak i v odborné střední škole a aby se na nich mohli podílet především sami žáci a studenti
  • Za splnění úkolu tým obdrží jeden virtuální odznak, cílem je získat všech deset odznaků.
  • Seznam zapojených škol i počet získaných odznaků bude publikován na www.etwinning.cz.
  • Do hry se může zapojit více třídních týmů z jedné školy.
  • Do hry se mohou školy zapojit po celou dobu jejího trvání, úkoly bude možno plnit i zpětně.

Více informací naleznete na webu www.etwinning.cz/10let.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kalendář

« 01/2020 » loading...
Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Rychlý kontakt

Evropská rozvojová agentura,
Milady Horákové 116/109 B,
160 00 Praha 6 - Hradčany

Tel. (+420) 222 769 700
E-mail: info@eracr.cz

Mám zájem o zapojení do projektu.

Zobrazit na Google maps

registrace

Web již není aktuální

V rámci udržitelnosti projektu Další vzdělávání mezinárodně pokračuje portál mezinárodní spolupráce na webu www.eracr.cz

Přejít na eracr.cz Původní Portál mezinárodní spolupráce